Güncel Haberler

Ankara Gölbaşı’nda kentsel dönüşüm başlıyor!

Başkent Ankara’ya bağlı Gölbaşı ilçesinin Koparan ve Tulumtaş mahallelerinde kentsel dönüşüm için ilk adım atıldı. Bakanlar Kurulu’nun Ankara Gölbaşı’nda hayata geçirilecek kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Ankara ili Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkındaki kararın yürürlüğe konulması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15/2/2018 tarihli ve 29627 sayılı yazısı üzerine 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73. maddesine göre Bakanlar Kurulu tarafından 19 Şubat 2018 tarihinde kararlaştırılmış oldu. Böylelikle Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Koparan ve Tulumtaş mahallelerinde belirlenen alanlar için kentsel dönüşüm faaliyetleri resmiyet kazandı.

Resmî Gazete’de yayımlanan kararla birlikte, Gölbaşı’nın iki mahallesinde harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazine’ye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Okuyucular, yazdıkları yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Bir cevap yazın