Güncel Haberler

Emlak Konut GYO MIPIM 2018’de

Gayrimenkul sektörünün yoğun ilgi gösterdiği, en prestijli gayrimenkul fuarlarından MIPIM 2018’de; Emlak Konut GYO yabancı yatırımcılarla bir araya geldi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM 2018’de Türkiye’deki yatırım fırsatlarını tanıttı.

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, konuya ilişkin değerlendirmesinde, MIPIM’in 1970 yılından bu yana devam eden dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından biri olduğunu belirterek, sektörün önde gelen paydaşlarına ve bileşenlerine ev sahipliği yapan fuarın, uluslararası arenada gayrimenkul geliştirme sektörüne yön veren firmaların ve yatırımcıların bakirkoynet.com doğrudan bir araya gelmesi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.
Uluslararası yatırım arenasında parlayan yıldız haline gelen Türkiye’nin önemli gayrimenkul firmalarının ve kuruluşlarının bu özel organizasyona katılımıyla, şirketler için uluslararası piyasaya da seslenme ve tanıtım fırsatı doğduğunu aktaran Yetim, bunun kendileri açısından da önemli bir açılım ve ülkeyi doğru temsil etmek için bir vesile olduğunu bildirdi.

Fuara katılım her yıl artıyor

Ertan Yetim, sektördeki büyüme ve hareketliliğin en iyi göstergesinin, MIPIM başta olmak üzere önemli organizasyonlara ve benzeri geniş katılımlı uluslararası fuarlara Türkiye’den katılımın her yıl artması olduğuna işaret etti.
Bu tip organizasyonların en önemli fonksiyonunun “sürdürülebilir tanıtım” olduğuna dikkati çeken Yetim, “İstanbul köklü tarihi, konumu, eşsiz güzellikleri ve sunduğu fırsatlarla yüz yıllardır insanların hem uğrak yeri hem de yatırımcıların talep ettiği bir destinasyon olarak öne çıkıyor. Bu doğrultuda her zaman olduğu gibi bu yıl da projelerimizin tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Türkiye yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor

Özellikle Küçükçekmece ilçesi sınırlarında 1 milyon metrekarelik bir alanda kurulan ve mahalle yaşamı konseptiyle duyurdukları Emlak Konut Bizim Mahalle projesinin katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü anlatan Yetim, “Toplamda yaklaşık 6 bin konut ve ticari üniteyi barındıracak projemiz türk porno caddeleri, meydanları, ata sporları merkezleri, resmi kurumları yatay mimari konseptine uygun olarak hazırlanan konutlarıyla İstanbul’un ayrıcalıklı yaşam alanı olarak yabancı yatırımcının ilgisini çekti.” görüşlerini aktardı.

Emlak Konut, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını anlattı

Emlak Konut’un vizyonuyla dünyanın sayılı gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biri olduğunu dile getiren Yetim, şöyle devam etti: “Böylesine iddialı bir küresel hedefimiz olması nedeniyle sadece iç pazara yönelik faaliyetlerde bulunmakla kalmayıp, daha büyük misyonları yerine getirmek için çalışıyoruz. Buna bağlı olarak satışlarımız ve faaliyetlerimiz sadece iç pazara yönelik olmuyor. Bu tip önemli fuar ve organizasyonlar aracılığı ile yurt dışı pazarlarda tanıtım ve satış yapma fırsatı yakalanıyor. Emlak Konut GYO, kendi markasını ve Türk inşaat sektörünün gücünü ve potansiyelini uluslararası platforma taşıyor.”
Ertan Yetim, bu yıl MIPIM organizasyonuna 100 ülkeden katılım gösterildiği bilgisini vererek, “Bizde bu güçlü yapının içinde ülke olarak 250 kuruluş ve 657’ye yakın kişiyle yer aldık. Bizler Emlak Konut olarak şirketimizi, sektörümüzü ve en önemlisi ülkemizi temsil etmeye tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Okuyucular, yazdıkları yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Bir cevap yazın