Güncel Haberler

Mars 19’da 437 bin TL’den başlayan daireler!

Metraco A.Ş, İstanbul Avcılar’da Mars19 konut projesini hayata geçiriyor. Markalı konut projesinde yaşam 2018 yılının son çeyreğinde başlayacak. Mars19’da ortalama metrekare fiyatı 5 bin 500 TL seviyesinde belirlendi. Projede sadece 9 adet olan, aile tipi 1+1 dairelerin satış fiyatı 533 bin lira, 2+1 Amerikan tipi konutların 437 bin lira, 2+1 normal tip konutların 634 bin lira, 2+1 tipi dubleks dairelerin 752 bin lira, 3+1 tipi dairelerin 851 bin lira, 3+1 dubleks dairelerin bir milyon 76 bin lira, 3,5+1 dairelerin fiyatları da 1 milyon 17 bin lira seviyesinden başlıyor. Projede peşin alımlarda yüzde 15 indirim uygulanırken, şirket bünyesinde 48 ay vade farksız ödeme planı seçeneği de sunuluyor. Ayrıca banka kredisiyle alım yapmak isteyenler için 120 ay vadeye 0,83 gibi projeye özel faiz oranı uygulanıyor.

85 metrekareden 224 metrekareye farklı büyüklükte daireler

Markalı konut projesinde 1+1’den 4+1’e farklı tip daire tipleri bulunuyor. Projede konutların büyüklükleri (brüt) 1+1 tipi dairelerde 91 ile 96 metrekare, 2+1 Amerikan tipi dairelerde 85 ile 94 metrekare, 2+1 normal tip dairelerde 115 ile 148 metrekare, 2+1 dubleks dairelerde 139 ile 151 metrekare, 3+1 normal dairelerde 175 ile 185 metrekare, 3,5+1 normal dairelerde 195 ile 205 metrekare, 3+1 dubleks dairelerde 203 ile 229 metrekare ve 4+1 dubleks dairelerde ise 212 ile 224 metrekare arasında değişiyor.

Akıllı ev sistemleri kullanıldı

Mars 19; geniş ve ferah balkonları, konforlu yaşam alanları, bahçesindeki rengarenk çiçekleri, dinlendirici görüntüsü ve sesiyle huzur veren göleti ile yaşayanların hayatını güzelleştirmeye hazırlanıyor. Şehrin merkezinde, özel bir yaşam alanı sunan Mars19, kapalı otoparkı, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve buhar odaları, akıllı ev sistemi, kafe ve sosyal alanları ile güvenlik, konfor ve huzuru bir arada sunacak. Konut projesindeki büyük parseldeki tüm blokların dört yanı balkonla çevrelenerek bölgedeki siteler arasında farkını ortaya koyarken, üç cepheli daireler sakinlerine peyzaj, deniz, göl ve şehir manzarasını sunuyor. Akıllı ev sisteminin kullanıldığı Mars 19’da, ekran üzerinden site yönetimi, iklimlendirme kontrolü, lambaların kontrolü, medya kontrolü, daireler arası mesajlaşma, güvenlikle görüşme, site girişi ve sosyal alanları kameralardan izleme, evden çıkış modu, alarm sistemi, su baskını ve yangın ihbar ve müdahale sistemleri, taksi, kuru temizleme ve civardaki işyerleri ile doğrudan haberleşme ve concierge servisleri gibi hayatınızı kolaylaştıracak detaylar bulunuyor.

Kapalı yüzme havuzu cam piramitle gün ışığından faydalanıyor
Projenin peyzaj alanında kendi içinde ring atan yürüyüş yolu, gölet üzerindeki ve çevresindeki dinlenme alanları, peyzajın sakinlerini rahatsız etmeyecek bir noktada da çocuk oyun parkına yer veriliyor. Projede C blok altındaki ticari alanlar site içerisine girmeden dışarıdan kullanımlı olacak. Kapalı yüzme havuzu, üzerindeki cam piramit vasıtasıyla gün ışığından faydalanmaktadır. Dairelerde iç ferahlığı artırmak için tavan yüksekliği salonlarda 3 metreye kadar çıkmaktadır.

“Projenin yüzde 50’den fazlası tamamlandı”

Metraco İthalat İhracat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mürşide Okcu, gayrimenkul sektöründeki amaçlarının trend’lere uygun ve şık bir üretim yapmak olduğunu belirtirken, “Mars19 bu hedefin ve vizyonun ilk örnek projesi olarak yükselmektedir. Yapacağımız tüm projeler, bizim tekstildeki kaliteli ve katma değer yaratan üretim tarzımızın gayrimenkule yansıyan birer ürünü olacaklar” dedi. Mürşide Okcu “Kendi kaynaklarımızla bu inşaatı hiç satış yapmasak bile bitirebilecek şekilde planladık. Bunun sonucu olarak da inşaat ancak belirli bir aşamaya geldiğinde satışa çıkmayı öngördük. Nitekim bugün göreceğiniz üzere, projenin fiziki tamamlanma oranı yüzde 50’nin üzerinde. Projeyi de yılın son çeyreğinde teslim ediyoruz” diye konuştu. Dünyanın yeni bir yaşam alanı olan Mars’ı keşfetme sürecinde olduğunu hatırlatan Okcu “Kalitesiz ve olası bir depreme dayanıklı olmayan yapı stoğuna sahip olan Avcılar da çağdaş, teknolojik, estetik bir yaşam alanını keşfedecek” dedi.

Mars 19 nerede?

Mars 19 konut projesi; üniversite, okul, hastane, eczane, semt pazarı, AVM gibi temel ihtiyaçlar için gerekli tüm noktalara yakınlığı ile hayatı kolaylaştırıyor. Kanal İstanbul’a da komşu olan Mars 19; E-5 Karayolu üzerindeki metrobüs ve planlanan Yenikapı – Avcılar – Beylükdüzü metro hatları ile Üniversite ve Cihangir metro duraklarına yürüyerek yalnızca 5 dakikalık ulaşım mesafesiyle trafiksiz bir yaşam olanağı sunuyor.

Okuyucular, yazdıkları yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Bir cevap yazın