Güncel Haberler

İzmir Körfez Geçişi projesinde ÇED süreçleri bitti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, devam eden önemli projeler hakkında bilgiler verdi. AA’da yer alan habere göre Bakan Arslan, İzmir ve çevresi için yapılan otoyol projelerinin tüm hızıyla devam ettiğini ve Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olan İzmir’e hizmetlerin devam edeceğini ifade etti.

“ÜLKENİN PRESTİJ PROJELERİNDEN BİRİ OLACAK”

İzmir Körfez Geçişi projesi için önemli açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, her iki yaka arasındaki trafiğin ring haline getirilmesi gerektiğini kaydetti. Projenin seyri hakkında da bilgiler veren Bakan Arslan, “Sayın Başbakanımızın başlattığı Körfez Geçişi’nin dünyada örneği var. Çok güzel bir proje olacak. İzmir’in görünümüne değer katacak. ÇED süreçlerini bitirdik, kısa sürede imar sürecini de bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

İzmir Körfez Geçişi projesinin tamamlanmasından sonra Türkiye’nin prestij projelerinden biri olacağını ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “İzmir’de yerel paydaşlarımızın da gerekli çalışmaları yapmasıyla birlikte bu sene içinde yap-işlet-devret modeliyle ihale etmek istiyoruz” dedi.

İzmir’in demir yolu ulaşım ağı hakkında da bilgi veren Bakan Arslan, İzmir’e hızlı tren müjdesini verdi. Ankara ve İzmir arasını yüksek hızlı trenle buluşturacaklarını belirten Bakan Arslan, bu proje bedeli için 8 milyar TL öngörüsü bulunduğunu açıkladı.

Okuyucular, yazdıkları yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Bir cevap yazın