Mimari

Bu Evler Sadece 6 Saatte Tamamlanabiliyor!

emin ve temel problemleri ile uğraşmaktan sıkılan ev sahipleri için gerçek bir rahatlık: Açılan modüler bir ev. İtalyan mimar Renato Vidal, “M.A.DI” evlerini üretmek için Alan Legno ile birlilkte çalıştı. M.A.DI home, sizi belirli bir yere bağımlı olmaktan kurtaran ve mobilite sağlayan küçük bir ev.

​​​​Sadece 6 saatte tamamlanabiliyor

Küçük, çevre dostu ve modüler M.A.DI evleri, temel olmadan geçici olarak inşa edilebiliyor. Evler inşa edilirken, gerekli olması halinde vidalı bir demirleme sistemi de kullanılabiliyor. Yapıyı sabitlemek için demirleme sistemi kullanılsa da kullanılmasa da, inşaat akkartal.org çevrede herhangi bir iz bırakmıyor. Evlerin kurulumu, iki ya da üç kişiyle yapılabiliyor. Yapının tamamlanması için ise altı-yedi saat gibi çok kısa bir süre yeterli oluyor. Yapı, tamamlandıktan sonra iki gün içerisinde olduğu yerden başka bir yere hareket ettirebiliyor.

Başka bir yere taşınmak artık çok kolay

Kurulum yerine ulaşan M.A.DI paket ev, bir vinç yardımıyla çatısından tutularak kaldırılıyor ve böylece yapının tüm dış yüzeylerinin açılması sağlanıyor. Daha sonra, bir anda bitiveren modern eve iç yapılar ve elektrik sistemi ekleniyor. Bulunduğunuz yerden başka bir yere gitme isteği duymaya başladığınızda ise sizin yerinize herşeyi M.A.DI hallediyor. Yapı, ilk olarak kurulum öncesi haline getiriliyor. Bundan sonra geriye yapının başka bir yere taşınması kalıyor.

M.A.DI evler farklı kullanım alanları sunuyor

Aynı yere bağımlı olmak istemeyenler için bu paket evler yer değiştirmeyi gerçekten kolaylaştırıyor. Ancak bu yapıların taşınabilirliği, özel konut olarak kullanıldığında sunduğu özgürlük dışında farklı kullanım alanları da doğuruyor. Örneğin paket evlerle spor etkinlerinde geçici köyler oluşturabiliyor.

Ayrıca evlerin, afet durumunda ilk yardım tesisi olarak kullanılması da seçenekler arasında yer alıyor. Her bir baz model, banyo, mutfak, tek katlı merdiven, asma kat, merkezi klima ve ısıtma sistemi ile donatılıyor. Hatta yapıların tamamı depreme dayanıklı olarak tasarlanıyor.

Yapıların taslak hali, satış tarihinden 10 gün sonra hazır hale getiriliyor ve kabul edildikten sadece 60 gün sonra alıcıya teslim ediliyor. M.A.DI home olarak adlandırılan modüler evlerin satış fiyatları 33.000 Dolardan başlıyor. Paket evler, üç farklı şekilde tasarlanıyor: 27 m2 ‘lik tek kişilik modül, 56 m2 ‘lik genç modülü ve 84 m2 ‘lik tripleks modül. Ayrıca, alıcılar, kendi tercihlerine göre özel malzemeler ya da daha fazla alan elde etmek için ek modüller alma seçeneklerine de sahip oluyor.

Okuyucular, yazdıkları yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Bir cevap yazın